درباره شرکت

ليزينگ صنعت و معدن در يک نگاه

شركت ليزينگ صنعت و معدن (سهامی عام) با نام « آريا ليزينگ » به منظور انجام فعاليت در زمينه اعطای تسهيلات به روش اجاره اعتباری (Leasing) دستگاه‏ ها، ماشين‏ آلات، تجهيزات و انواع خودرو اعم از سواری و كار با سرمايه ‏گذاري تعدادی از بانك‏های ايرانی و بانك فرانسوی سوسيته ژنرال (Société Générale) كه دارای سوابق طولانی در ايجاد و اداره شركت‏ های ليزينگ بوده است، در سال ۱۳۵۶ تأسيس و تحت شماره ۲۸۷۸۸ در اداره ثبت شركت‏ ها و مؤسسات غير تجاری تهران به ثبت رسيد.

در سال ۱۳۶۱ نام شركت از « آريا ليزينگ » به « شركت پی‏ خريد ايران » و متعاقب آن در سال ۱۳۸۱ به منظور شفاف‏ تر شدن زمينه فعاليت شركت، نام آن به « شركت ليزينگ صنعت و معدن » تغيير يافت.

اين شركت با سرمايه ۴۰۰ ميليارد ريالی در تاريخ ۸۳/۱۰/۰۷ در بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده و در تاريخ ۱۳۸۳/۱۲/۲۵ اولين معامله بر روی سهام شركت انجام گرديد.

شركت ليزينگ صنعت و معدن(سهامی عام) با مجوز بانك مركزي وابسته به بانك صنعت و معدن و دارای قدمتی نزدیک به نیم قرن در كشور، در زمره خوشنام ترين شركت های ليزينگ كشور بوده و با امكانات سخت افزاری و نرم افزاری مناسب، كادر فنی با تجربه و پوشش ۱۶ گانه مراكز استان ها در ارائه كليه خدمات ليزينگ در گستره وسيعی از بخش های مختلف اقتصادی فعاليت دارد.

لیـزینـگ صنعـت و معـدن (سهامی عام) دارای نیم قـرن تجـربه و پیشـگام در صنعـت لیـزینـگ